Oldala 5 of 29 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 41 to 50 of 281

Topic: Lábbeli (bakancs, cipő, túracipő, surranó és minden más)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    40 tetsziket kapott 32.topicban
    Hétvégén kipróbáltam az új Haix P6-os bakancsomat.6 kilométert gyalogoltam benne földúton.Elsőre feltűnő a bakancs keskenysége. Ha ráhúzom fűzőkkel a lábamra, mintha satuba szorítanák. Lazábban hagyva hibátlanul használható.Széles lábfejűeknek nagyobb méret lehet jó. Fűzőkampói jó elosztásúak, a felsőrész jól feszíthető a lábra. Talpa elég kemény, lehetne puhább vagy párnázottabb a betét. Mintázata jól kapaszkodik. Sétálni jó benne, tart, és alig van súlya.Szár betörésén még dolgozni kell, elég keményre sikeredett. Gore-texes a bakancs belseje, egyelőre eléggé beleizzadtam a 6 kilométer után. Bőrt ápolni nehézkes, mivel elég sok szövet van a bakancson. Lábam nem törte fel, használható nyári, átmeneti bakancsként. Por megáll a vásznon, belekerülve idővel kidörzsöli a vízálló réteget. Nehezen tisztítható!
    Olcsón jó vétel lehet, de az eredeti árát semmikép nem éri meg nekem! Szerintem!

3. A következő fórumozóknak tetszett apii hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    41
    75 tetsziket kapott 56.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló apii Hozzászólás megtekintése
    Hétvégén kipróbáltam az új Haix P6-os bakancsomat.6 kilométert gyalogoltam benne földúton.Elsőre feltűnő a bakancs keskenysége. Ha ráhúzom fűzőkkel a lábamra, mintha satuba szorítanák. Lazábban hagyva hibátlanul használható.Széles lábfejűeknek nagyobb méret lehet jó. Fűzőkampói jó elosztásúak, a felsőrész jól feszíthető a lábra. Talpa elég kemény, lehetne puhább vagy párnázottabb a betét. Mintázata jól kapaszkodik. Sétálni jó benne, tart, és alig van súlya.Szár betörésén még dolgozni kell, elég keményre sikeredett. Gore-texes a bakancs belseje, egyelőre eléggé beleizzadtam a 6 kilométer után. Bőrt ápolni nehézkes, mivel elég sok szövet van a bakancson. Lábam nem törte fel, használható nyári, átmeneti bakancsként. Por megáll a vásznon, belekerülve idővel kidörzsöli a vízálló réteget. Nehezen tisztítható!
    Olcsón jó vétel lehet, de az eredeti árát semmikép nem éri meg nekem! Szerintem!
    Én is kinéztem magamnak , de az ára ....

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    Újonnan húzós, de piactereken kifogni 20 körül. Még úgy sem olcsó!

Senior Member SSG Cooper's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    18
    190 tetsziket kapott 91.topicban
    Eredeti áráért tényleg drága, de sokan még használtan is sokért adják. A beszerzése még azoknak is nehéz, akiknek elvileg alapfelszerelés kéne, hogy legyen. (itthon az MH-nál rendszeresített ez a bakancs) Nekem van P6-m, évek alatt kiszolgált, alaposan lerongyoltam. Azóta (kb. 2 éve) civil bakancsot hordok. Az oldalán valóban nem sok a bőr, a P7-es verzió már teljes bőrborítású. Nekem még a P9 tetszik, de abból úgy tudom, csak sivatagi verzió létezik.
    SSG** COOPER

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    Igazából a könnyű súlya, a jó tartása, és a kényelmes gyaloglás szól számomra a bakancs mellett.Sokat nem használtam, de a többi bakancsomnál mindenképp jobb.Mondjuk ez nem nehéz feladat, mert olcsó munkavédelmi bakancsokat használtam a legtöbbször. Próbálok télire beszerezni egy P7-est, 17 körül már beszerezhető.
    Last edited by apii; 10-13-2013 at 02:14 PM.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    31
    420 tetsziket kapott 253.topicban
    Én elsősorban munkához használok bakancsot (mezőgazdaság és kertészet, télen-nyáron, porban, hóban, kánikulában, napi szinten), kiszámoltam, 16 éve szereztem be újonnan egy surranót, most érte el a vég. Illetve nem a vég, csak már télen és vizes, nedves helyen nem tudom használni :S Van rajta egy repedés, meg egy vágás, ahol megállította a hasítófejszét.
    Amit én mindenképpen javaslok bőrápolása, az a nyeregzsír. Lovasboltokban árulják, kifejezetten a lószerszámokhoz való (a nevével ellentétben nem a nyereghez, hanem főleg a kocsizó bőrökhöz kell), méhviasz alapú cucc, és nagyon durván jól működik. Felpuhítja a bőrt, nem repedezik, víztaszító, ráadásul jó mézes illatod lesz utána, míg le nem kopik a felületről Viszont átlátszó, szóval a bokszot nem helyettesíti, én az után szoktam jól átkenni, és rajtahagyom egész éjjel. Nagy részét beszívja, az esetleges maradékot meg vagy letörlöm, vagy hagyom, hogy lejöjjön magától

Egy négy-öt decis tégely egy-két ezer forintos tétel, és nagyon sokáig elég. Nekem még van abból, amit 16 éve vettem a surranóhoz

9. The Following 4 Users Say Thank You to Dream_walker For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    17 éves surci van nekem is. Néha elővettem, használtam pár hónapot, aztán meguntam. Pár hete befogtam, bír amit bír. Belseje szétszakadt, (kétrétegű bőr) és a talpa szinte tükör sima. Hetente egyszer bokszolom régi katona boksszal. Legutóbbi esőben xarrá ázott a lábam benne.Ez a bőr is repedezett, ezért átengedi a vizet.Lassan leváltom, de nehezen akarja megadni végleg magát.Talpa számomra betonkemény, viszont sokat kibíró bakancs.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    Közben kaptam egy téli általános Haix P-7-es bakancsot. Lényegében ugyan az a szabása mint a P6-osnak, csak bőrből. Még annyi lehet a különbség, hogy a téli verziónak vastagabb, talán más anyagú a bélésanyaga. Újonnan eléggé passzentos ez is.
    Én extra dolgot nem látok ebbe a bakancsba sem, remélem beválik.
    Szerintem!egyéb 005.jpgegyéb 006.jpgegyéb 007.jpgegyéb 008.jpg

12. The Following 2 Users Say Thank You to apii For This Useful Post:

Junior Member Sarge's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Tetszik adás
    2
    8 tetsziket kapott 5.topicban
    Nem rossz az a P6 (max egy kicsit nyikorog, ha rossz szériát fogtál ki), bár az MH-ból beszerzett Made in Croatia és az eredeti német nem említhető egy lapon. Nekem az előbbiből van egy pár, amit három éve nyúzok (tavasz-nyár-ősz), eddig egész jól bírta, most esett szét a talpa (szétvált a szendvicsszerkezet). Nekem kényelmes, tartja bokámat, jó benne tempósan, felszereléssel-fegyverrel hosszabb távokat menni. Ettől függetlenül az árát kp-ban nem éri meg, csekkönyvre okés, de úgy meg nincs...

A topic keresőszavai: