Oldala 5 of 30 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 41 to 50 of 299

Topic: Lábbeli (bakancs, cipő, túracipő, surranó és minden más)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    41 tetsziket kapott 34.topicban
    Hétvégén kipróbáltam az új Haix P6-os bakancsomat.6 kilométert gyalogoltam benne földúton.Elsőre feltűnő a bakancs keskenysége. Ha ráhúzom fűzőkkel a lábamra, mintha satuba szorítanák. Lazábban hagyva hibátlanul használható.Széles lábfejűeknek nagyobb méret lehet jó. Fűzőkampói jó elosztásúak, a felsőrész jól feszíthető a lábra. Talpa elég kemény, lehetne puhább vagy párnázottabb a betét. Mintázata jól kapaszkodik. Sétálni jó benne, tart, és alig van súlya.Szár betörésén még dolgozni kell, elég keményre sikeredett. Gore-texes a bakancs belseje, egyelőre eléggé beleizzadtam a 6 kilométer után. Bőrt ápolni nehézkes, mivel elég sok szövet van a bakancson. Lábam nem törte fel, használható nyári, átmeneti bakancsként. Por megáll a vásznon, belekerülve idővel kidörzsöli a vízálló réteget. Nehezen tisztítható!
    Olcsón jó vétel lehet, de az eredeti árát semmikép nem éri meg nekem! Szerintem!

3. A következő fórumozóknak tetszett apii hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    73
    95 tetsziket kapott 72.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló apii Hozzászólás megtekintése
    Hétvégén kipróbáltam az új Haix P6-os bakancsomat.6 kilométert gyalogoltam benne földúton.Elsőre feltűnő a bakancs keskenysége. Ha ráhúzom fűzőkkel a lábamra, mintha satuba szorítanák. Lazábban hagyva hibátlanul használható.Széles lábfejűeknek nagyobb méret lehet jó. Fűzőkampói jó elosztásúak, a felsőrész jól feszíthető a lábra. Talpa elég kemény, lehetne puhább vagy párnázottabb a betét. Mintázata jól kapaszkodik. Sétálni jó benne, tart, és alig van súlya.Szár betörésén még dolgozni kell, elég keményre sikeredett. Gore-texes a bakancs belseje, egyelőre eléggé beleizzadtam a 6 kilométer után. Bőrt ápolni nehézkes, mivel elég sok szövet van a bakancson. Lábam nem törte fel, használható nyári, átmeneti bakancsként. Por megáll a vásznon, belekerülve idővel kidörzsöli a vízálló réteget. Nehezen tisztítható!
    Olcsón jó vétel lehet, de az eredeti árát semmikép nem éri meg nekem! Szerintem!
    Én is kinéztem magamnak , de az ára ....

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    Újonnan húzós, de piactereken kifogni 20 körül. Még úgy sem olcsó!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    Igazából a könnyű súlya, a jó tartása, és a kényelmes gyaloglás szól számomra a bakancs mellett.Sokat nem használtam, de a többi bakancsomnál mindenképp jobb.Mondjuk ez nem nehéz feladat, mert olcsó munkavédelmi bakancsokat használtam a legtöbbször. Próbálok télire beszerezni egy P7-est, 17 körül már beszerezhető.
    Last edited by apii; 10-13-2013 at 02:14 PM.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    36
    856 tetsziket kapott 460.topicban
    Én elsősorban munkához használok bakancsot (mezőgazdaság és kertészet, télen-nyáron, porban, hóban, kánikulában, napi szinten), kiszámoltam, 16 éve szereztem be újonnan egy surranót, most érte el a vég. Illetve nem a vég, csak már télen és vizes, nedves helyen nem tudom használni :S Van rajta egy repedés, meg egy vágás, ahol megállította a hasítófejszét.
    Amit én mindenképpen javaslok bőrápolása, az a nyeregzsír. Lovasboltokban árulják, kifejezetten a lószerszámokhoz való (a nevével ellentétben nem a nyereghez, hanem főleg a kocsizó bőrökhöz kell), méhviasz alapú cucc, és nagyon durván jól működik. Felpuhítja a bőrt, nem repedezik, víztaszító, ráadásul jó mézes illatod lesz utána, míg le nem kopik a felületről Viszont átlátszó, szóval a bokszot nem helyettesíti, én az után szoktam jól átkenni, és rajtahagyom egész éjjel. Nagy részét beszívja, az esetleges maradékot meg vagy letörlöm, vagy hagyom, hogy lejöjjön magától

Egy négy-öt decis tégely egy-két ezer forintos tétel, és nagyon sokáig elég. Nekem még van abból, amit 16 éve vettem a surranóhoz

8. The Following 4 Users Say Thank You to Dream_walker For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    17 éves surci van nekem is. Néha elővettem, használtam pár hónapot, aztán meguntam. Pár hete befogtam, bír amit bír. Belseje szétszakadt, (kétrétegű bőr) és a talpa szinte tükör sima. Hetente egyszer bokszolom régi katona boksszal. Legutóbbi esőben xarrá ázott a lábam benne.Ez a bőr is repedezett, ezért átengedi a vizet.Lassan leváltom, de nehezen akarja megadni végleg magát.Talpa számomra betonkemény, viszont sokat kibíró bakancs.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    0
    Közben kaptam egy téli általános Haix P-7-es bakancsot. Lényegében ugyan az a szabása mint a P6-osnak, csak bőrből. Még annyi lehet a különbség, hogy a téli verziónak vastagabb, talán más anyagú a bélésanyaga. Újonnan eléggé passzentos ez is.
    Én extra dolgot nem látok ebbe a bakancsba sem, remélem beválik.
    Szerintem!egyéb 005.jpgegyéb 006.jpgegyéb 007.jpgegyéb 008.jpg

11. The Following 2 Users Say Thank You to apii For This Useful Post:

Junior Member Sarge's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Tetszik adás
    2
    7 tetsziket kapott 5.topicban
    Nem rossz az a P6 (max egy kicsit nyikorog, ha rossz szériát fogtál ki), bár az MH-ból beszerzett Made in Croatia és az eredeti német nem említhető egy lapon. Nekem az előbbiből van egy pár, amit három éve nyúzok (tavasz-nyár-ősz), eddig egész jól bírta, most esett szét a talpa (szétvált a szendvicsszerkezet). Nekem kényelmes, tartja bokámat, jó benne tempósan, felszereléssel-fegyverrel hosszabb távokat menni. Ettől függetlenül az árát kp-ban nem éri meg, csekkönyvre okés, de úgy meg nincs...

Junior Member Sarge's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Tetszik adás
    2
    7 tetsziket kapott 5.topicban
    A P7 (néhány helyen P10- ként is említik,elvileg ez a MH által rendszeresített) a teljes bőrön kívül kapott a bőr és goretex közé még egy fleece réteget is.

A topic keresőszavai: